| Capacity | 4-20T/H |
|---|---|
| Brick Size | Customizable |
| Machine | Mill Crusher, Drying Kiln |
| Type | Custom Concrete Brick Making Machine |
| Brand | Keli |
| Product | Lightweight Brick And Foam Brick Cutting Machine |
|---|---|
| Saw Blade Speed | 1400 R/min |
| Production Capacity | 5760pcs/8hours |
| Dimension(L*W*H) | 1750*750*750 Mm |
| Cut Bricks High | 240-300 Mm |
| Type | Compact Structure Vacuum Extruder |
|---|---|
| Diameter Of Auger | 400/350mm |
| Max-extruding Pressure | 3.0mpa |
| Power | 45-55kw |
| Weight (motot Included) | 8000kg |
| Diameter Of Auger | 450/400mm |
|---|---|
| Max-extruding Pressure | 3.0mpa |
| Weight (motot Included) | 12000kg |
| Power | 55-75kw |
| Dimension | 7*3*1.8m |
| Type | Vacuum Extruder For Laboratory |
|---|---|
| Diameter Of Auger | Φ125mm |
| Max-extruding Pressure | 2.0mpa |
| Power | 4+2.2+0.55kw |
| Weight (motor Included) | 400kg |
| Type | Vertical Type Single Spiral Extruder |
|---|---|
| Capacity | 7T |
| Extruding Pressure | 3.0Mpa |
| Dimension | 5*1.8*3.2m |
| Power | 55+15kw |
| Type | Customizable Concrete Brick Production Line |
|---|---|
| Capacity | 4-20T/H |
| Host Power | 22KW |
| Brick Size | Customizable |
| Brand | Keli |
| Type | Double Stage Vacuum Extruder |
|---|---|
| Diameter Of Auger | 400mm |
| Max-extruding Pressure | 3.0Mpa |
| Power | 75+30kw |
| Weight(motor Included) | 14000kg |
| Productivity | 30-55t/h |
|---|---|
| Type | Hammer Crusher For Clay |
| Number Of Motor Poles | 6 |
| Dimensions | 1800*1590*1775mm |
| Brand | Keli |
| Type | Vertical Single Screw Vacuum Extruder For Brick Making |
|---|---|
| Dimension | 5*2.0*3.2m |
| Weight | 12T |
| Extruding Pressure | 3.0Mpa |
| Production Capacity | 2400 Pcs/8 Hours |