| Type | Concrete Brick Production Line |
|---|---|
| Molding Speed | 8-15 M / Min |
| Category | Roller Crusher, Brick Extruder Machine |
| Cutting Method | 3KW Hydraulic Cutting |
| Brand | Keli |
| Type | Concrete Block Making Machine |
|---|---|
| Dimension(L*W*H) | 150x70x105cm |
| Production Capacity (Pieces/8 Hours) | 1920 Pcs/8hours, 1500 Pcs/8hours, 1280 Pcs/8hours |
| Brick Raw Material | Cement/Clay |
| Brick Size | 300*150*100 Mm, 150*150*100 Mm |
| Type | Hand Make |
|---|---|
| Production Capacity (Pieces/8 Hours) | 1920 Pcs/8hours |
| Method | Moudling |
| Weight | 230kg |
| Brick Raw Material | Clay / Cement |
| Brick Size | 300x150x100mm 150x150x150mm |
|---|---|
| Production Capacity (Pieces/8 Hours) | 1920 Pcs/8hours |
| Block Type | Interlocking Blocks |
| Brick Raw Material | Clay / Cement |
| Weight | 230kg |
| Type | Brick Block Making Machinery |
|---|---|
| Category | Brick Extruder Machine |
| Host Power | 22KW |
| Cutting Method | 3KW Hydraulic Cutting |
| Brand | Keli |
| Roll Material | Gcr15 |
|---|---|
| Cutting Method | 3KW Hydraulic Cutting |
| Material | Stainless Steel |
| Control System | PLC |
| Size | Customized |
| Extruding Pressure | 3.0Mpa |
|---|---|
| Power | 75+15kw |
| Capacity | 7T |
| Type | Vertical Single Spiral Extruder |
| Brand | Keli |
| Capacity | 4-8T/H |
|---|---|
| Product Name | KLJ40/35 Compact Structure Vacuum Extruder |
| Power | Electric |
| Raw Materials | Cement, Sand, Fly Ash, Etc. |
| Brand | Keli |
| Type | Clay Brick Making Machine |
|---|---|
| Effective Width Of Fender At Outlet | 800mm |
| Distance Between Shafts | 4500mm |
| Loading Power | 4kw |
| Distributor Power | 2.2kw |
| Type | Clay Brick Making Machine |
|---|---|
| Application | Brick Making |
| Capacity | Customizable |
| Size | Customizable |
| Brand | Keli |