| Production Capacity (Pieces/8 Hours) | 2500pcs/8hours, 5760pcs/8hours |
|---|---|
| Saw Blade Diameter | 600-700mm |
| Type | Hollow Block Making Machine, Paving Block Making Machine |
| Product | Cement Brick Cutting Machine |
| Motor Power | 4-5.5kw |
| Productivity | 25-50t/h |
|---|---|
| Dimensions | 1600*1390*1575mm |
| Type | Hammer Mill Crusher |
| Machine Weight | 4300kg |
| Brand | Keli |
| Capacity | Customizable |
|---|---|
| Brick Size | Customizable |
| Type | Customizable Automatic Brick Making Machine |
| Host Power | 22KW |
| Brand | Keli |
| Machine | Brick Stacking Machine, Brick Extruder Machine |
|---|---|
| Brick Size | Customizable |
| Type | Automatic Brick Making Machine Production Line |
| Capacity | 4-20T/H |
| Brand | Keli |
| Product | Global Cement Brick Cutter |
|---|---|
| Saw Blade Speed | 1400 R/min |
| Method | Hydraulic Pressure |
| Dimension(L*W*H) | 1750*750*750 Mm |
| Saw Blade Diameter | 600-700mm |
| Type | Interlock Block Making Machine |
|---|---|
| Brick Raw Material | Clay/cement/soil/mud |
| Production Capacity (Pieces/8 Hours) | 500pcs/8h |
| Brick Size | 200*100*60 Mm, 300*150*100 Mm |
| Dimension(L*W*H) | 1300*600*1200mm |
| Usage | Concrete Brick Making Machine |
|---|---|
| Application | Brick Making |
| Production Capacity | 10000T |
| Structure | Bridge Type |
| Brand | Keli |
| Type | Compact Structure Automatic Vacuum Extruder |
|---|---|
| Weight (motot Included) | 10000kg |
| Capacity | 4-12T/H |
| Diameter Of Auger | 450/350mm |
| Brand | Keli |
| Weight | 230kg |
|---|---|
| Block Type | Interlocking Blocks |
| Product | Clay Manual Block Making Machine |
| Production Capacity (Pieces/8 Hours) | 1920 Pcs/8hours |
| Brick Raw Material | Clay / Cement |
| Motor Voltage | 380v |
|---|---|
| Production Capacity (Pieces/8 Hours) | 2500pcs/8hours, 5760pcs/8hours |
| Cut Bricks High | 240-300mm |
| Motor Power | 4-5.5kw |
| Saw Blade Diameter | 600-700mm |