| Cutting Method | 3KW Hydraulic Cutting |
|---|---|
| Number Of Molding Passes | 22 |
| Application | Tile Making |
| Molding Speed | 8-15 M / Min |
| Product Name | Tile Making Machine |
| Product Name | Automatic Forming Tiles Production Line |
|---|---|
| Quenching | 58-62 Degrees |
| Capacity | 20t/h |
| Roll Material | Gcr15 |
| Power | 22KW |
| Type | Hammer Crusher |
|---|---|
| Inlet Size | 9000*500mm |
| Outlet Size | 960*960mm |
| Loading Power | 75kw |
| Weight (incl. Motor) | 7000kg |
| Product | Rotary Dryer |
|---|---|
| Spec. (Dia.x Length) | Φ600x6000mm |
| Volume | 1.7m3 |
| Capacity | 0.5-1.5t/h |
| Highest Inlet Air Temperatur | 700~800 |
| Type | High Speed Fine Roller Matching Machine |
|---|---|
| Slow Roll | 55-75kw |
| Fast Roll | 75-100kw |
| Weight | 20000kg |
| Shape Size | 4.2*2.0*2.0 |
| Type | High-pressure Raymond Mill |
|---|---|
| Number Of Rollers | 3pcs |
| Grinding Roller Size | 150*100mm |
| Size And Height Of Grinding Ring | 480*100mm |
| Maximum Feed Length | 15mm |
| Number Of Rollers | 4pcs |
|---|---|
| Type | High-pressure Raymond Mill |
| Grinding Roller Size | 320*160mm |
| Monitor Rate | 37KW |
| Size And Height Of Grinding Ring | 1073*160mm |