| Power | 22KW |
|---|---|
| Capacity | 20t/h |
| Product Name | Tile Making Machine |
| Quenching | 58-62 Degrees |
| Roll Material | Gcr15 |
| Type | Concrete Roofing Tiles Forming Line |
|---|---|
| Plate | 1.2mm |
| Roll Material | Gcr15 |
| Material | Stainless Steel |
| Control System | PLC |
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Type | Concrete Tile Making Production Line |
| Cutting Method | 3KW Hydraulic Cutting |
| Power | 22KW |
| Capacity | 20t/h |
| Voltage | 220V/380V |
|---|---|
| Application | Tile Making |
| Processing Type | Extruding |
| Warranty | 1 Year |
| Quenching | 58-62 Degrees |
| Capacity | 15T |
|---|---|
| Extruding Pressure | 4.0Mpa |
| Power | 90+22kw |
| Type | Vertical Single Spiral Extruder |
| Brand | Keli |
| Type | Compact Structure Vacuum Extruder |
|---|---|
| Capacity | 4-8T/H |
| Max-extruding Pressure | 3.0mpa |
| Weight (motot Included) | 8000kg |
| Brand | Keli |
| Type | Brick Making Production Line |
|---|---|
| Molding Speed | 8-15 M / Min |
| Category | Roller Crusher, Vacuum Extruder |
| Power | 22kw |
| Brand | Keli |
| Type | Tunnel Drying Kiln |
|---|---|
| Usage | Brick Making Machine |
| Application | Brick Making And Tile Making |
| Custom | YES |
| Voltage | 380v |
| Power | 55-75kw |
|---|---|
| Weight (motot Included) | 10000kg |
| Max-extruding Pressure | 3.0mpa |
| Dimension | 7*3*1.5m |
| Diameter Of Auger | 450/350mm |
| Type | Dry Powder Mixer Vertical Shaft Planetary Mixer |
|---|---|
| Capacity | 750L-5000L |
| Use | Ceramics, Cement Industry, Cement Board |
| Application | Brick Making |
| Brand | Keli |