| Type | Brick Extruder Machine |
|---|---|
| Dimension | 6.5*2.8*1.5m |
| Power | 55-75kw |
| Max-extruding Pressure | 3.0mpa |
| Diameter Of Auger | 400/400mm |
| Capacity | 7T |
|---|---|
| Dimension | 5*1.8*3.2m |
| Weight | 10T |
| Type | Vertical Type Single Spiral Extruder |
| Production Capacity | 35-50 Ton/h |
| Type | Vertical Single Spiral Brick Extruder Machine |
|---|---|
| Power | 75+15kw |
| Extruding Pressure | 3.0Mpa |
| Weight | 12T |
| Brand | Keli |
| Control System | PLC |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Size | Customized |
| Number Of Molding Passes | 22 |
| Roll Material | Gcr15 |
| Type | Vertical Type Single Spiral Extruder |
|---|---|
| Power | 55+15KW |
| Extruding Pressure | 3.0Mpa |
| Dimension | 5*1.8*3.2m |
| Brand | Keli |
| Diameter Of Auger | 450/350mm |
|---|---|
| Capacity | 4-12T/H |
| Weight (motot Included) | 10000kg |
| Type | Vacuum Extruder For Brick Making |
| Brand | Keli |
| Raw Materials | Cement, Sand, Fly Ash, Etc. |
|---|---|
| Type | Automatic Brick Making Machine Compact Structure Vacuum Extruder |
| Color | Customized |
| Power | 45-55kw |
| Capacity | 4-8T/H |
| Product Name | Tile Making Machine |
|---|---|
| Voltage | 220V/380V |
| Material | Stainless Steel |
| Power | 22KW |
| Processing Type | Extruding |
| Roll Material | Gcr15 |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Product Name | Tile Making Machine |
| Voltage | 220V/380V |
| Control System | PLC |
| Plate | 1.2mm |
|---|---|
| Quenching | 58-62 Degrees |
| Application | Tile Making |
| Size | Customized |
| Molding Speed | 8-15 M / Min |