| Weight (motot Included) | 14000kg |
|---|---|
| Type | Compact Structure Vacuum Extruder |
| Diameter Of Auger | 450/450mm |
| Capacity | 10-20T/H |
| Brand | Keli |
| Product | Lightweight Block Cutting Machine |
|---|---|
| Brick Raw Material | Clay |
| Production Capacity | 2500pcs/8hours, 5760pcs/8hours |
| Weight | 130kg |
| Motor Power | 4-5.5kw |
| Weight (incl. Motor) | 10000kg |
|---|---|
| Distributor Power | 3kw |
| Effective Width Of Fender At Outlet | 1200mm |
| Production Capacity Range | 5-150m³/h |
| Distance Between Shafts | 6000mm |
| Type | Clay Brick Making Machine |
|---|---|
| Effective Width Of Fender At Outlet | 800mm |
| Distance Between Shafts | 5000mm |
| Loading Power | 4kw |
| Distributor Power | 2.2kw |
| Type | Clay Brick Making Machine |
|---|---|
| Productivity | 25-50t/h |
| Feed Particle Size | 350mm |
| Dimensions | 1600*1390*1575mm |
| Brand | Keli |
| Saw Blade Speed | 1400 R/min |
|---|---|
| Cut Bricks Speed | 1000-10000pcs/h |
| Brick Raw Material | Clay |
| Saw Blade Diameter | 600-700mm |
| Method | Hydraulic Pressure |
| Equipment Base | Welded With Steel Plate, Upper Iron Plate Gantry |
|---|---|
| Capacity | Customizable |
| Type | Automatic Brick Making Machine |
| Brick Size | Customizable |
| Production Capacity (Pieces/8 Hours) | 4480 Pcs/8hours, 2500 Pcs/8hours, 3400 Pcs/8hours |
| Product Name | Pressed Roofing Tiles Forming Line |
|---|---|
| Power | 22KW |
| Capacity | 20t/h |
| Processing Type | Extruding |
| Molding Speed | 8-15 M / Min |
| Product | Concrete Brick Making Machine |
|---|---|
| Brick Raw Material | Cement ,concrete, Fly Ash , Clay ,sand |
| Weight | 950 Kg |
| Method | Vacuum Extruder |
| Voltage | 380V(Adjustable) |
| Diameter Of Auger | 400/400mm |
|---|---|
| Max-extruding Pressure | 3.0mpa |
| Power | 55-75kw |
| Type | Automatic Brick Making Machine |
| Brand | Keli |