| Product | Interlocking Manual Brick Making Machine |
|---|---|
| Weight | 240 Kg |
| Brick Size | 300*150*100 Mm, 240*115*90 Mm |
| Raw Material | Soil,clay Or Clay With Cement |
| Overall Size | 1300*600*1200mm |
| Product | Laterite Clay Interlocking Brick Making Machine |
|---|---|
| Production Capacity (Pieces/8 Hours) | 1920 Pcs/8hours |
| Brick Size | 300x150x100mm 150x150x150mm |
| Type | Hand Make |
| Method | Moudling |
| Product | Cement Brick Making Machine |
|---|---|
| Brick Raw Material | Clay / Cement |
| Production Capacity (Pieces/8 Hours) | 1920 Pcs/8hours |
| Method | Moudling |
| Weight | 230kg |
| Type | Hammer Crusher For Clay |
|---|---|
| Discharge Particle Size | 35mm |
| Productivity | 25-50t/h |
| Number Of Motor Poles | 4 |
| Brand | Keli |
| Type | Hand Make |
|---|---|
| Production Capacity (Pieces/8 Hours) | 1920 Pcs/8hours, 1500 Pcs/8hours, 1280 Pcs/8hours |
| Dimension(L*W*H) | 150x70x105cm |
| Method | Moudling |
| Weight | 230kg |
| Capacity | 4-8T/H |
|---|---|
| Raw Materials | Cement, Sand, Fly Ash, Etc. |
| Product Name | Automatic Brick Making Machine |
| Max-extruding Pressure | 3.0mpa |
| Weight (motot Included) | 8000kg |
| Feed Particle Size | 350mm |
|---|---|
| Discharge Particle Size | 35mm |
| Productivity | 30-55t/h |
| Type | Clay Brick Making Machine |
| Brand | Keli |
| Type | Brick Cutting Machine |
|---|---|
| Usage | Brick Cutting |
| Application | Clay Brick Making |
| Feature | High Precision |
| Brand | Keli |
| Machine Weight | 3200kg |
|---|---|
| Dimensions | 1310*1180*1310mm |
| Feed Particle Size | 250mm |
| Type | Hammer Crusher For Clay Brick Making |
| Brand | Keli |
| Usage | Brick Making |
|---|---|
| Type | Automatic Brick Making Machine |
| Capacity | Customizable |
| Brick Size | Customizable |
| Production Capacity (Pieces/8 Hours) | 720-960pcs Per Hour |